A Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetségének nyilatkozata

2017. szeptember 05., címkék: Balatonszárszó, balatonszárszó, nyugat-európai protestáns gyülekezetek szövetsége, nyilatkozat

Hét ország 14 protestáns gyülekezetének képviselői voltak jelen Balatonszárszón, a szövetség közgyűlésén, akik a nyugat-európai magyar protestáns diaszpóra 21. századi helyzetét és kihívásait tárgyalták, meghívott hazai állami és egyházi előadók közreműködésével.

Nyugat-Európa magyar protestáns gyülekezetei találkoztak

2015. október 15., címkék: nyugat-európai protestáns gyülekezetek szövetsége

A Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége szeptember 24–27. között a svájci Beatenbergben tartotta konferenciáját és 2015. évi közgyűlését, amelyen kilenc országból mintegy félszáz küldött és érdeklődő vett részt.

Összefogás a jövőért

2012. augusztus 31., címkék: bölcskei gusztáv, nyugat-európai protestáns gyülekezetek szövetsége, szórvány, Fabiny Tamás, fabiny tamás

Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetségének idei közgyűlését Bölcskei Gusztáv református és Fabiny Tamás evangélikus püspök is felkereste. Az augusztus 31. és szeptember 2 között Révfülöpön, az evangélikus egyház konferenciaközpontjában tartott ülésen a két püspök az anyaegyházak nyugat-európai diszpóra közösségekért végzett erőfeszítéseiről és terveiről számoltak be.